8c Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mirsevini Ne Best-8c Forum ! Nese Keni Hyre Per Here Te Pare Ju Kishim Lutur Qe Te Regjistrohuni Duke Klikuar Ketu Register ! Ju Faleminderojme Per Mirkuptim ! Me Nderime Stafi I Fast-News ! Kaloni Mire !
 
ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Tema Fundit
» Jolie ka kërkuar martesë nga Pitt
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:33 pm nga denis

» Rrezarta pozon nudo
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:31 pm nga denis

» Cheryl Cole femra më seksi sipas FHM
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:30 pm nga denis

» Trapattoni: Bayern-Inter, finalja ideale
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:27 pm nga denis

» Calciopoli, Elkann: Interit t’i merret titulli
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:25 pm nga denis

» Laporta: Lojtarët janë të dëshpëruar
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:24 pm nga denis

» Jose Mourinho: Kurrë nuk do ta drejtoj Barcelonën
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:21 pm nga denis

» Mourinho avancon 7-0 ndaj Messi
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:19 pm nga denis

» Sneijder i ngazëllyer me kualifikimin në finale
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 7:18 pm nga denis

Top posters
denis
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_lcapKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_voting_barKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_rcap 
Ti[G]rI)::.
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_lcapKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_voting_barKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_rcap 
egli
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_lcapKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_voting_barKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_rcap 
albi
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_lcapKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_voting_barKukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_vote_rcap 
June 2023
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 22 më Tue Sep 21, 2021 1:37 am

 

 Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ti[G]rI)::.
AdminNumri i postimeve : 39
Join date : 01/02/2010

Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane Empty
MesazhTitulli: Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane   Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane I_icon_minitimeWed Mar 10, 2010 11:06 pm

Një firmë turke ka nisur shitjen e kukullave speciale për fëmijët myslimanë, të cilat recitojnë sure të Kuranit. Kukulla është prodhuar vitin e kaluar, por kohë më parë është prezantuar në tregun gjerman, ndërsa është shpërndarë nëpër çerdhet e fëmijëve.
Kukulla Aamena ka sy të zi, faqe të kuqe dhe një buzëqeshje në fytyrë. Në kokë mban një shami ngjyrë vjollce e cila ia mbulon flokët e zeza, ndërsa me të prekur dorën e saj, fillon të këndojë dhe të lexojë pjesë nga Kurani.

Përveç se do të shërbejë si kukull, ajo do t’i ndihmojë fëmijët myslimanë t’i mbajnë mend më lehtë lutjet. Përveç kësaj, kukulla në gjuhën angleze komenton edhe rëndësinë e disa sureve nga Kurani.

Kukulla ka qenë e paraparë për tregun britanik, por shpejt u bë hit në Gjermani, ku shumica e komunitetit mysliman mendojnë se Aamena është një ide e mirë. Në anën tjetër, prindërit që nuk janë myslimanë thonë se feja është një gjë private dhe nuk duhet futur nëpër çerdhe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fast-news.tk
 
Kukullat që recitojnë Kuranin, hit në çerdhet gjermane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
8c Forum  :: Argetim , Mesim , Njoftim Vetem Tek Ne ! 24 Ore Online :: News , Lajme-
Kërce tek: